Moonli Festiwal

ANDRZEJ

Kawka

Zdrowe jelita, zdrowy mózg: jak wpływa na nas dieta | Emocjonalny nocnik

Wykładowca Dietetyki Klinicznej w Wyższej Szkole Biznesu. Członek Rady Naukowej w firmie Aliness. Prowadzący program telewizyjny w TVS „Żywieniowe ABC”, w którym opowiada o tym w jaki sposób jeść zdrowo i jednocześnie cieszyć się smakiem przyrządzonych potraw.

Andrzej uzyskał dyplom Terapeuty Żywieniowo-Dietetycznego i Specjalisty Medycyny Komórkowej. Ukończył studia podyplomowe w zakresie dietetyka i praktyka planowania żywienia na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Ponadto odbył liczne szkolenia m.in. z zakresu dietetyki klinicznej, a także klawiterapii, aurikuloterapii i kranioterapii w Polskiej Szkole Refleksoterapii.

Kieruje zespołem terapeutycznym w Klinice Medycyny Zintegrowanej “KawkaJe”. Od ok. 20 lat zajmuje się tematem zdrowia i nieustannie poszerza swoją wiedzę poprzez udział w niezliczonej liczbie szkoleń, kursów, wykładów, a także poprzez studiowanie publikacji naukowych, książek związanych ze zdrowiem, żywieniem, ziołolecznictwem, suplementacją jak i akademickich książek medycznych. Miłośnik zdrowego stylu życia, naturalnych terapii i homeopatii. Specjalizuje się w szczególności w chorobach autoimmunologicznych.

ZDROWE JELITA, ZDROWY MÓZG: jak wpływa na nas dieta?

Wszystko co wkładamy do naszego układu pokarmowego ma olbrzymi wpływ nie tylko na jego działanie, ale i na funkcjonowanie całego naszego organizmu z samopoczuciem włącznie. Nie wystarczy zdrowo się odżywiać. Trzeba również posiadać zdrowo działający układ pokarmowy. Oba czynniki mają decydujący wpływ nie tylko nasze zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Nasz mózg jest całkowitym odzwierciedleniem stanu naszych jelit. Jeśli jelita są zdrowe, mózg też jest zdrowy. Jeśli brakuje Ci energii, masz depresje, alergie, choroby autoimmunologiczne, nadwagę czy inne jednostki chorobowe ich główną przyczyną zawsze będzie stan Twoich jelit i dieta. Jedzeniem więc możemy wyleczyć się z każdej choroby jak i wpłynąć na to, aby mózg był w pełni sprawny i dawał nam szanse na stworzenie sobie pięknego, pełnego radości i miłości życia.

EMOCJONALNY NOCNIK: o odporności emocjonalnej 

Uznając, że źródło naszego szczęścia leży gdzieś na zewnątrz poza nami otwieramy się na depresję, strach czy nienawiść. Jedynie uznając, że to my jesteśmy źródłem swojego szczęścia niezależnie od okoliczności zewnętrznych, stajemy się odporni na pogrążenie się w „emocjonalnym nocniku”. Na ogół szukamy winy w okolicznościach zewnętrznych, bez zrozumienia, że cały stres jest stwarzany wewnętrznie poprzez przyjęcie określonej postawy. Nie wydarzenia, a nasza reakcja na nie determinuje nasze życie. Nie chodzi więc o środowisko w jakim żyjemy, tylko o osobistą postawę wobec niego. To ona determinuje, czy będzie ona powodem do klęski, czy inspiracją do zwycięstwa.

POSMAKUJ ŻYCIA WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI